Květen 2011

12. Recept / Kuřecí copánky /

27. května 2011 v 21:22 | Chaoss |  Roční Projekt Chaosse / ReceptyTakže jo... Po dvou článcích ze "života" je tu opět další recept. A to Kuřecí copánky, které jsem dělal asi někdy začátkem května. ( Něbo nějak tak) No sice jsem nedodžel slib, že další recept zveřejním hned v zápětí, ale alespoň jsem se sem dostal teď, o víkendu. Tajže, myslím, že žvanení už stačilo a pustíme se do toho? :)

4 kuřecí prsní řízky
marináda na naložení prs
angl. slanina
brambory jako příloha
No, tady je vidět můj "pokus" o udělání copánků z masa. A výsledek? Ten vidíte sami =D Nějaký se "docela" povedly, jiný představovaly spíš něco jiného než copánek =D


A tady mísa v které se odehrávalo nakládání masa


A vše připraveno v pekáčku na pečení :)


A výsledek. Maso suché nebylo. Dobře okořeněné. Nebylo spálené ani nedodělané. Takže já myslím, že to docela šlo :)

Já: ***
Mamka: ****
Táta: ***
Babička: *****

2 roky na blogu ;)

23. května 2011 v 20:47 | Chaoss |  Oznámení
AAAAááááááááá ˇ=D Upřímně, už mi chybí takovýhle jednoduchý dessy =D ( P.S. Úplně první Dess na tomhle blogu) No.. Jen taková kravinka, tento blog oslavil 19.5.2011 dva roky své existence :) V roce 200950 článků. v roce 2010 125 článků. letos? Zatím jen 24 =D :/ A jééje. Nojo no co nadělám. Alespoň snad něco. Takže mi popřejte do dalších let hodně štěstí ´=D (předtímhle blogem jsem měl ještě Dark-extreme.blog.cz) že bcyh udělal nový desing?? :)

P.S snad zítra přidám další vaření

Pampeliška

23. května 2011 v 8:07 | Chaoss |  Fotky /moje,naše.atd./

Tak jsem si jen tak vyfotil. No a je to taková fotka docela k zamyšlení....

11. Recept / Rybí závitky v rajčatové omáčce /

22. května 2011 v 21:43 | Chaoss |  Roční Projekt Chaosse / Recepty
Jejejeje, to je zase doba co jsem sem psal .... Nojono, nějak nestíhám. Věcí moc, času málo. Naposledy jsem tu psal o pejskovi. No a mám ho :) Je to ten Německý špic malý a jmenuje se DENNY :) foto . No je prostě k sežrání. Jsme za něj hrozně moc rád! Děkuji :) Tak, a teď, co se týče mého vaření. naposledy jsem sem přidával " Jiný chleba ve vajíčku" Od té doby jsem uvařil buď dva nebo tři recepty ( Teď přesně nevím, budu se muset podívat) a tento Rybá závitek.... jsem dělal jako naposledy. Tenhle čtvrtek. takže je "nejčerstvější" z mých receptů :) Dáme se do toho? :) :

4 rybí filé
200g angl. slaniny
sůl, pepř
hl. mouka ( Na obalení ryby)
cibule
rajčata
rajský protlak
voda


Tady je už omáčka, kde je jako základ cibulka se slaninou, přidaná rajčata a protlak a to vše zalité vodou. Vše se dusí dokud nejsou rajčata měkká. Omáčka ¨má lehce nakyslou chuť ( to dělají ta rajčata) a je tro vážně dobré, a neobvyklé :)


Filé jsem osolil a opepřil a obalil v hladké mouce. Vše se pak dá na rozpálenou pánev a smaží se dokud není ryba dozlatova udělána. Když je ryba správně udělaná přímo se rozplývá na jazyku :)


A tady je už výsledek. To "černý" Co tam vidíte je bazalka. Jídlo bylo něco jiného na co jsme byli doposaď zvyklí, ale chutnalo to vcelku slušně :)) Myslím, že když to uvařím ještě někdy, nikdo se zlobit nebude :)

Já: ***/****
Táta: ***/****
Mamka: ***,5
Ségra: N ( Neměla)