Březen 2011

9. Recept / Vepřová na celeru /

21. března 2011 v 15:00 | Chaoss |  Roční Projekt Chaosse / Recepty


Pozor! Změna, tenhle recept, jsem nedělal POPRVÉ k večeři, ale k obědu a to rovnou v sobotu. Tak Ono se asi vážně Vepřová na celeru hodí spíše k obědu než k večeři :) Den předtím sem byl pozván, abych šel se ségrou a její kámoškou na diskotéku. Bylo by to poprvé co bych šel!! A dokonce by mě i naši pustili :-D Ale moc se mi zrovna nechtělo, a musel jsem ráno vstávat už ( alespoň na mě =D) docela brzo, abych začal dělat oběd. Takže nakonec šli beze mě. Nelitoval jsem, ale tak jsem si říkal, první zkušenost jsem mohl mít. Tak jindy :) Takže pustíme se do receptu....

4 vepřové plátky
cibule
celer
sójová omáčka
olej, sůl, hl. mouka, voda
rýže(příloha)

Tady je nastrouhaný celer. Celer je hodně aromatický, takže jsem si myslel, že celá omáčka bude pod taktovkou celeru, ale opak je pravdou. Aroma celeru se smísí s ostatními a vznikle nevšední chuť. Celer se krásně uvaří a je tak měkký, že ho téměř v omáčce nepostřehnete.

A tady jsem si už dal spěnit cibulku, na kterou posléze jsem si dal nakrájené naklepané a osoloné maso. Přídáme sójovou omáčku celer a vše podlejeme. Dusíme do změknutí ingrediencí. Omáčku průběžně podléváme vodou, aby se nic nepřichytilo.

A tady už máme výsledek na talíři :) Rýži jsem ještě ozdobil petrželkou. Možná to tak nevypadá, ale chuť, tak je opravdu znamenitá. Výborně propojené kombinace chutí. Jen malé mínus se objevilo. Moc jsem omáčku přepepřil, takže byla o trochu více pálivější, než by byla taková ta norma pro pálivé jídlo, abyste neprskali oheň :)

(Proto mám také hodocení nejvyšší ****,5 za přepepření. Jinak by prý bylo *****)
Já: ****
Ségra: ****
Táta: ****,5
Mamka: ****,5

+ Taková perlička.


Včera byl Měsíc nejblíže Zemi za posledních cca 18 let. Takže jsem se snažil zachytit Měsíc, jak je blízko :) No... Moc se to nepodařilo, ale zato se mi podařilo zachytit další dva světélkující objekty :-D

8. Recept / Šlehané bifteky /

20. března 2011 v 16:29 | Chaoss |  Roční Projekt Chaosse / Recepty

Šlehané bifteky. No, název možná zní tak nějak záludně, ale je to lehké. Vlastně nejtěžší na tom je, hlídat, aby se bifteky nepřípálily až se budou smažit :)
Skoro jako obvykle jsem tento recept dělal v pátek ( Obvykle..No spíš tak nějak buď ve čtvrtek nebo v pátek vařim) přijel jsem kolem druhé ze školy a šel jsem se najíst. A jako skoro kažý pátek, když přijdu ze školy, jsem si pustil film. Film se jmenoval Návrh v hlavní roli se Sandrou Bullock a Ryanem Reynoldsem. Film trval něco okolo dvou hodin. Dívala se ještě semnou ségra, která ale asi tak ve třičtvrtě filmu odjela, protože si šla vyřizovat přihlášku na autoškolu. No a tak jsem se díval na film a už byly skoro 4 hodiny!! A průser! Nebudu stíhat. Film skončil a já začal rychle "kmitat" Nakonec se vše stihlo včas :))


500 g mletého masa(v receptu je 300g, ale to by bylo málo pro 4 lidi)
2 středně velké, syrové brambory
2 vejce
sůl, pepř, česnek, majoránka


Všechny ingredience se smíchají dohormady. z vajíček se použije pouze bílek a ušlehá se sníh. Vše se přidá do mísy a i s mletým masem se pořádně promíchá, aby se ingredience spojily v jeden velký požitek :) Z hotové hmoty se připraví "placky" a vše se smaží na pánvi( Já dělal každou stranu 3 až 4 minuty)
A zde je už vidět výsledek. Pro tentokrát nemám víc fotek, protože, je to opravdu jednoduché. Chuť není nějaká extra, co bych už neměl, ale dá se to jíst. Je to takový hodně okrajově řečeno "karbanátek" Jako příloha brambory a naložená červená řepa.

Já : **,5
Táta: **
Mamka: **,5
Ségra: **,5


7. Recept / Makaróny se žampióny a bylinkovo- sýrovou omáčkou /

11. března 2011 v 14:13 | Chaoss |  Roční Projekt Chaosse / Recepty

Tento recept jsem vařil hned po zapečené klobáse ( tedy za týden) ale jelikož jsem se teďkom rozepsal, napíšu to všechno teď. Takže další recept je na světě.

Navíc recept jsem vařil před jednou velkou akcí, kterou pořádala kámoška, na oslavu svých narozenin + promocí. Takže nakonec sem víc myslel na tu akci, jaká bude. Než na samotné jídlo. Akce se nakonec povedla ohromě. Odcházeli jsem spokojeni okolo druhé hodiny ranní, ale pst! :)

500 g makarónů
300 g žampiónů
česnek ( 3 stroužky)
rajský protlak
150g ricotty
1 vaječný žloutek
1,5 dcl smetany
parmazán
+ nějaké bylinky podle chuti


Mám jen dvě fotky, a to tuto a výsledek. Zapomněl jsem nějak fotit :) Protože to bylo docela náročné. Je třeba se rychle "otáčet" aby se nic nepřipálilo. Nejdříce se udělá omáčka na makaróny a pak sýrová omáčka. Tady můžete vidět, jak se vaří sýrová omáčka a vedle v pánvi, jak smíchávám omáčku ( žampióny, rajský protlak) smíchávám dohromady. Omáčka se s těstovinami smíchá dohormady a pak se nandá na talíř. Pak se vše polije sýrovou omáčkou.


A zde je vidět výsledek mého snažení. Nechutnalo to úplně špatně, ale nebylo to, to, co jsem si představoval ( nejne já) Možná to bude tím, že jsem nepoužil úplně přesný sýr, ale mix sýrů a místo sušených rajčat protlak. Nicméně stejně myslím, že tohle se řadí k těm "horším" kouskům, co jsem udělal. Navíc sýrová omáčka k omáčce ze žampiónů a protlaku moc nešla. Sýrová omáčka navíc byla moc hořká. Ale vše se nakonec snědlo a talíře byly také prázdné. Takže to taková pohroma snad nebyla.

Já: **
Mamka: **,5
Táta: **,5
ségra: **


6. Recept / Zapečená bílá klobása s těstovinami a nivou /

10. března 2011 v 20:39 | Chaoss |  Roční Projekt Chaosse / Recepty

No, tak to sem zase dlouho nepsal, co? Né, že bych nevařil, ikdyž poslední týden ne, jenom nebyla "chuť" to sepisovat. Minulý týden jsme měli my jarní prázdniny. ( Píše se jarní prázdniny malé nebo velké P ?) Tak jsem se konečně "dokopal" a dal jsem sem další recept. Co jsem ukuchtil. Zítra budu vařit šlehané bifteky... Popravdě mě donutilo napsat něco jiného. Četl jsem totiž knížku " Julie a Julia" (předloha pro stejnomenný film) knížka se od filmu sice dost podstatně liší, ale i přesto se tam toho vaření najde víc než dost. Knížka mě vážně bavila číst. Nebyla totiž jen o tom Projektu Julie/Julia, nýbrž i o Juliiným normálním životě. Bylo vážně zajímavé číst ten její osud, a sledovat, jak její Projekt ( s velkým P) pokračuje. Co jsem tak četl, tak Jak zvládnout umění francouzské kuchyně není vůbec jednoduchá věc. A 524 receptů ( ebo nějka tak) už vůbec ne. Tak dost o Julli a jdeme na ten " můj Roční Projekt :) "


300 g ( použil jsem 500 g) těstovin
500 g bílé vinné klobásy
150 g nivy
Petželka
250 ml smetany
česnek
sůl, pepř, olej nebo máslo

Než jsem úplně začal vařit nafotil jsem suroviny, co bylo třeba. Nejsou úplně všechny, ale ty co byly uskladněny v ledničce. Vlastně je to docela vtipné, jak se takové na první pohled nesourodné suroviny změní na celkem chutné jídlo..


Do mísy přidáte vinnou klobásku ( bez střívka) spolu s nivou a smetanou a petželkou a česnekem. Vše POŘÁDNĚ promícháme, aby nám vzniklo jakési těsto.

Když si i uvaříme těstoviny, vše dáme do zapékácí mísy. Těstoviny s těstem promícháme a těsto uhladíme. Vše vložíme na cca půl hodiny na 230°do trouby. Bohužel výsledek na talíři nemám, jelikož jsem se do toho pustil tak rycle, protože mi to velmi chutnalo :) ( Jídlo je velmi syté!)

Já: ****,5
Mamka: ****
Táta: ****
Ségra: ***,5
Babička: ****,5